Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken

Forse schade bij ongeval in Surhuizum

Publicatie: donderdag 20 februari

Reacties

jacob uit Drachten

Oei, maar goed dat iedereen ongedeerd is

donderdag 20 februari
mien jong uit Grootegast

volgens mij hoort deze weg nog steeds bij Groninger Opende , HARD RIJDEN WAT DOE JE EINGENLIJK OP EEN ANDER ZIJN WEG HELFT.

donderdag 20 februari
Panoramix uit De Westereen

Nee, 115m oost van de N358 ligt de provinciegrens, daar wordt de Fryske Kaelewei, die vanaf de rotonde eerst ook nog 349,6 meter parallel langs de N358 loopt, pas de Grunneger Kaleweg. Dus.

En HOU OP TE SCHREEUWEN!

Like
24 uur geleden
René uit Harkema

Om de rit wat minder saai te maken misschien. Doe ik ook in het donker met de lichten uit,

Like
24 uur geleden
advertentie

Hendrik uit De Jouwer

Sonde fan dy moaie Qasqai...

24 uur geleden
westerling uit Westerbroek

Tamelijk lelijke auto

Like
21 uur geleden
Hendrik uit De Jouwer

Nu wel ja...

Like
18 uur geleden
Frieskk uit Drachten

Snelheid en bochten inschatten blijft best een dingetje voor veel bestuurders man man man

24 uur geleden
vwman uit De Westereen

Was een ieder maar zo als jij!

Like
23 uur geleden
aldeboarn uit Aldeboarn

Er sprong een boom uit de berm,daardoor moest hij uitwijken....gelukkig niks met de boom aan de hand.

24 uur geleden
Panoramix uit De Westereen

Sjee wat leuk, echt origineel! Hoe kom je er op!🤐

Like
21 uur geleden
mien jong uit Grootegast

Panomarix je bent een wijsneus het is altijd zo geweest dat de scheiding bij opende hoorde .later is het aan Friesland gegeven .maar dat stukje is nog altijd opende ook al is het tien meter verder aan de andere kant van die weg ligt zelfs nog een stuk wat bij opende hoort maar vooruit jij zal het wel weten jij bent er geboren .

19 uur geleden
Panoramix uit De Westereen

Sorry voor de ruimte Wâldnet, maar het moet echt even.

Goedemorgen mienjong en jazeker, dat weet ik ook beter😝 en zoals je behoort te weten, ben ik van oorsprong een Galliër. En jij, nog maar 6,6km van de plek waar het om gaat, en dan weet je al niet meer hoe de wereld in elkaar zit...

De Scheiding (naam van de weg) is de N358 ten zuiden van de rotonde Groningerstraat < N358 > Provincialeweg. De rotonde is Surhuisterveen, Friesland. De grens was oorspronkelijk niet duidelijk en na onenigheid tussen Opender en Surhuisterveen verveners is deze in 1724 iets oostelijk van de weg gelegd. Het wegdeel N358 ten noorden van die rotonde is voorzover ik weet verder naamloos, noord van de rotonde met de Kaelewei is het de N358 - Koartwâld. Maar het gaat niet om De Scheiding maar om het punt van het ongeval: de Kaelewei en niet de Kaleweg, 938m noordoostelijk van de rotonde en het meest noordelijke beginpunt van De Scheiding: https://maps.app.goo.gl/MZer8JcqobzZN79H7

De dorpsgrens Surhuisterveen Surhuizum loopt vanaf 28m noord van- en parallel aan De Dellen, dan oost van Koartwâld  over het groenstrookje van het tankstation NNAB, 127m naar het noordoosten, dan direct noord van de NNAB om het Lauwerskwartier naar het zuioosten, west van de N358 ca.175m naar het zuiden en dan scherp over de N358 naar het noordoosten waar de provincigrenzen Fryslân en Grunn in de berm van de Fryske Dyk bijelkaar komen. Het hele mikje oostelijk daarvan is Grunn en daar heet het pas Opende. En in die grenzen is de laatste eeuwen niets verandert.

Maar, buiten kijf, Grunn is een prachtige provincie! Aanzienlijk authentieker dan Fryslân dat rond de jaren '70 met ruilverkavelingen en herindeling veel te recht getrokken is. Geniet van je mooie plek!

Like
10 uur geleden
Panoramix uit De Westereen

En mijn vuatdje is dat ik Kaelewei schreef, terwijl het Kealewei moest zijn. Oprechte ekskuses daarvoor🤭.

Like
10 uur geleden
advertentie

Paul Riemersma uit Surhuisterveen

"maar dat stukje is nog altijd opende"

Zeg, Mien Jong, pedante wijsneus, ja, er zijn her en der wat correcties van de provinciegrens geweest, maar dat stukje weg waar dit ongeluk was heeft nooit bij Opende gehoord.

Sowieso liggen dit stuk weg en die bocht er pas ca. 20 jaar. Voorheen liep De Kealewei rechtdoor naar Koartwâld.

Daarbij loopt het nieuwe wegvak ook niet over voorheen Groninger grondgebied. Het ligt ten westen van De Lauwers, de oorspronkelijke grens.


Voor de N358 (≠ Kealewei) zijn wel diverse grenswijzigingen geweest.

Like
9 uur geleden

Voor het geven van een reactie op bovenstaand nieuwsartikel dient u eerst in te loggen.

Inloggen

Nog geen account? Meld je gratis aan