![Onderzoeksraad voor containeronderzoek](https://media.waldnet.nl/nieuws/2010/1265711587.jpg)
Onderzoeksraad voor containeronderzoek
HOLLUM - De Onderzoeksraad voor Veiligheid wil bij nieuwe incidenten met losgeslagen zeecontainers wel onderzoek gaan doen. Dat schrijft Pieter van Vollenhoven aan burgemeester Albert de Hoop van Ameland. Van Vollenhoven is voorzitter van de Onderzoeksraad. Tot nu toe was deze raad niet bevoegd om problemen die zich op zee te voordoen te onderzoeken. Dat lag op het bordje van de Raad voor de Scheepvaart. Sinds 1 januari van dit jaar zijn de regels veranderd en is de Onderzoeksraad ook bevoegd incidenten op zee te onderzoeken.
Burgemeester Albert de Hoop schreef in november vorig jaar een brief naar de raad vanwege de containers die op 4 oktober boven Terschelling overboord waren geslagen. Enkele containers botsten toen tegen het gasverwerking platform dat voor de kust van Ameland in de Noordzee ligt. De Hoop wil duidelijkheid over de gevaren en over de manieren om onveilige situaties te voorkomen. Bij nieuwe voorvallen gaat hij de Onderzoeksraad voor veiligheid benaderen.
![](/images/icons/tipwhatsapp.png)
Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn
![](https://www.waldnet.nl/images/front_img/1739047980.webp)
Automobilist vlucht (en rijdt in op politie) na negeren rood licht
![Automobilist vlucht (en rijdt in op politie) na negeren rood licht](https://media.waldnet.nl/nieuws/2025/1739031203_t.jpg)
Drugslab ontdekt in Dokkum: burgemeester sluit woning
![Drugslab ontdekt in Dokkum: burgemeester sluit woning](https://media.waldnet.nl/nieuws/2025/1739025951_t.jpg)
![](https://media.waldnet.nl/vraagaanbod/1739015872_1.jpg)
![](/images/front_img/1739002731.webp)