Boer schopt en scheldt op AID'ers
LEEUWARDEN - Een 48-jarige veehouder uit Langezwaag heeft het niet zo op opsporingsambtenaren van de gemeente en de AID. Eind 2008 kwam het tot twee keer toe tot een botsing tussen de boer en inspecteurs van de AID en de gemeente. De Langezwaagster zou de ambtenaren hebben mishandeld en bedreigd. Eind oktober had hij twee AID'ers zelfs met een tractor achterna gezeten.
Anderhalf jaar na dato moest de man voor de rechter verschijnen. Hij kwam niet opdagen. Op 28 oktober 2008 had hij bezoek gekregen van twee mensen van de Algemene Inspectiedienst en een dierenarts. De AID'ers hadden hun komst telefonisch aangekondigd. Ze werden bepaald niet met open armen ontvangen. De boer joeg de ambtenaren vrijwel onmiddellijk van zijn erf af.
De man reed zelfs met een trekker achter de AID'ers aan. Met de voorlader had hij een hooibaal gepakt. Het leek er even op dat hij de hooibaal op de auto van de inspecteurs zou leggen, maar zo ver kwam het niet. Later zou de boer verklaren dat hij zijn vee wilde voeren. De dieren stonden een eindje verderop. De controle kwam hem niet goed uit omdat hij zijn vader uit het ziekenhuis moest halen.
Een paar weken later was het weer raak. Op 19 november kwamen de AID'ers weer langs, ditmaal in gezelschap van twee milieu-ambtenaren van de gemeente en een paar politiemensen. Het bezoek was weer van tevoren aangekondigd. De boer had opnieuw aangegeven dat hij geen prijs stelde op een bezoek van de controlediensten. Tijdens een gesprekje op het erf begon de man te schelden en te dreigen.
Op het moment dat hij iets uit zijn woning wilde halen, werd hij in de boeien geslagen. Hij verzette zich en slaagde er ondanks dat hij geboeid was een van de gemeenteambtenaren tegen het been te schoppen. Later verklaarde de Langezwaagster dat hij van plan was om een fotocamera uit zijn huis te halen. Hij bood zijn excuus aan voor de trap. De controle kwam hem deze keer ongelegen omdat hij aan het hekkelen was.
De man heeft een strafblad van 13 bladzijden waarop veel feiten staan die te maken hebben met zijn bedrijf. Bij het bepalen van de strafmaat hield de rechter er rekening mee dat de feiten behoorlijk oud zijn. Ook vond zij het belangrijk om een stok achter de deur te hebben, voor als de veehouder weer eens bezoek krijgt van de AID of de gemeente. De man kreeg een werkstraf van 100 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee weken.

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Poll: Hoe moeten we omgaan met wolven in Nederland?
Man (25) slaat schoonmoeder een gebroken neus na avondje voetbal

Basisscholen in Munnekezijl en Burum maken plaats voor regioschool

Poll: Wat vindt u van de plannen voor een regioschool?

Vrouw gooit (opnieuw) stenen naar huisarts: 'Dit moet stoppen'
