Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken

Dantumadiel krijgt derde wethouder

do 25 maart 2010, 09:09 regionaal

DAMWALD - Terwijl buurgemeente Tytsjerksteradiel gaat bezuinigen op een wethouderpost, komt er in Dantumadiel een derde wethouder bij. Het college zal waarschijnlijk gaan bestaan uit het CDA, Dantumadeel '82 en de Partij van de Arbeid. De coalitie kan hiermee rekenen op de steun van een ruime meerderheid in de raad: 11 van de 17 zetels.

De afgelopen periode had Dantumadiel een minderheidscollege van CDA en PvdA. Door bezuinigingen van rijkswege ontstaat er een lastige financiële situatie en daarom hebben bijna alle fracties nu gepleit voor een meerderheidscollege. De totale formatie-omvang van de drie wethoudersfuncties zal liggen tussen de 2 en 2.4 formatieplaatsen. Hoe dit precies wordt ingevuld is afhankelijk van taakverdeling en de zwaarte van de portefeuilles. De komende weken werken de beoogde coalitiepartijen aan een coalitieakkoord. De afspraken worden vastgelegd in de programma’s. Daarnaast wordt een vierjarenagenda opgesteld, waarin o.a. de bezuinigingen, die van rijkswege moeten worden doorgevoerd, worden meegenomen en de dorpsvisies van de verenigingen voor dorpsbelang aandacht krijgen.

Het CDA draagt Roelof Bos te Feanwâlden voor als wethouderskandidaat, Dantumadeel’82 Marianne Hofs- Hendriks te Broeksterwâld en de Partij van de Arbeid wil doorgaan met de zittende wethouder Siepie Hylkema eveneens te Broeksterwâld. Roelof Bos zal optreden als formateur. De verwachting is dat er in de eerste helft van april door de gemeenteraad een nieuw college wordt gekozen.

 

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Meer nieuws