Contact
Account
Logo
Zoeken
Zoeken
385 oude straatlantaarns krijgen led-armaturen
Het gaat om de natriumlampen van het type SOX

385 oude straatlantaarns krijgen led-armaturen

di 13 oktober 2020, 10:55 regionaal

DOKKUM - In Noordoost Friesland worden binnenkort 385 ouderwetse straatlantaarns vervangen met led-armaturen. Het gaat om de natriumlampen van het type SOX. Deze lampen zijn niet meer leverbaar en kunnen niet meer vervangen worden als ze stuk gaan. In dit kwartaal worden al deze lantaarns vervangen.

De led-lampen zijn een stuk duurzamer, ze gaan langer mee en verbruiken bovendien minder energie. In de afgelopen jaren is er op veel plekken al ledverlichting aangebracht, bijvoorbeeld na een herinrichting.

Er zijn in de gemeente Noardeast-Fryslân nog 306 armaturen met SOX-lampen en in Dantumadiel 79. De armaturen met deze type lampen worden voor het eind van dit jaar vervangen. Waar dat nodig is, wordt behalve de armatuur ook de mast vervangen. De meeste armaturen worden geplaatst op de bestaande mast.

De komende jaren wordt naar verwachting ook de rest van alle straatverlichting in de twee gemeenten vervangen door led. Deze led-lampen verspreiden minder licht en ze worden in de nachtelijke uren geleidelijk naar 50% gedimd. Dit betekent dat het licht steeds minder fel brandt, naarmate er minder verkeer onderweg is.

 

Heb je een tip? WhatsApp!
Stuur je bericht, foto of video via:
0638400733 of via de tiplijn

Meer nieuws